Erguvan İnşaat, Kurtköy’de merakla beklenen yeni konut projesini “Geleceği Gören Evler” sloganıyla satışa çıkardı.

Kurtköy’ün ilk Leed Gold adayı, çevre dostu konut projesi Erguvan Premium Residence, konut talebinin en yoğun olduğu noktadaki lokasyonuyla yatırımcılara garantili yatırımın kapısını aralıyor.

[su_custom_gallery source=”media: 42127″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”700″ height=”510″ title=”never”]

Şirketin, Türkiye’nin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’a komşu arazide geliştireceği yeni projesinin isminden mimarisine kadar pek çok detayı, 12 bin kişinin katıldığı eğilim yoklaması ile belirlendi. Konut fiyatlarının 295 bin liradan başladığı Erguvan Premium Residence’ta ayda 1910 TL taksitle ev sahibi olunabilecek.

Bugüne kadar İstanbul’da Ataşehir, Dragos ve Kurtköy’de iddialı birçok butik konut projesine imza atan Erguvan İnşaat , Kurtköy’de merakla beklenen yeni konut projesini ‘Geleceği Gören Evler’ sloganıyla satışa çıkardı.

Ankara Caddesi üzerinde, 10 bin 350 metrekarelik arazide yükselen Erguvan Premium Residence projesi, Kurtköy’ü çevre dostu LEED Gold sertifikalı konutlarla tanıştıracak.Türkiye’nin inovatif geleceğinin üretildiği Teknopark İstanbul’un hemen yanında inşa edilen Erguvan Premium Residence projesi, aynı zamanda konut talebinin en yoğun olduğu noktadaki lokasyonuyla yatırımcılara garantili yatırımın kapısını da aralayacak.

[su_custom_gallery source=”media: 42128″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”700″ height=”510″ title=”never”]

Toplam 284 konuttan oluşan projede konutların fiyatı 295 bin liradan başlıyor. Lansmanla birlikte satışları da başlayan projede aylık bin 1910 lira taksitlerle ev sahibi olunabilecek. Mühendis, pilot ve üst düzey yöneticiler gibi beyaz yakalı çalışanların ilgi gösterdiği projenin isminden mimarisine kadar pek çok detayı 12 bin müşteri adayının katkılarıyla belirlendi.

Projenin lansmanı nedeniyle Wyndham Grand Levent otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, uzun zamandır hazırlıkları sürdürülen Erguvan Premium Residence’ın çok özel lokasyonundan dolayı yatırım garantisini içinde barındırdığını söyledi.

Emre Maraşlı “Erguvan Premium Residence.  Türkiye’nin geleceğinin üretildiği, inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’un hemen dibinde yükseliyor. Teknopark İstanbul’un iki yeni etabı çok yakın bir zamanda faaliyete geçti ve yeni etapların etkisi yakında hissedilmeye başlanacak. Ayrıca Erguvan Premium Residence,  Sabiha Gökçen ve HABOM’a 3 dakika mesafede yer alıyor, 11 büyük firma merkezi, 5 üniversite kampüsü ve metro durağının yakınında yükseliyor” dedi.

[su_custom_gallery source=”media: 42129″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”700″ height=”510″ title=”never”]

150 Bin Kişi Kurtköy’e Yerleşecek

Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı Erguvan Premium Residence’ın yükselen Kurtköy değerinin tam ortasında, yatırımcı gözü ile vaha gibi bir arazide yer aldığını belirterek şunları söyledi:

“Teknopark, Sabiha Gökçen, HABOM; üniversiteler ve firmalardan dolayı 5 yıl içerisinde 150 bin personel Kurtköy’e yerleşecek. Buna karşılık inşaatı devam edenler dahil bölgedeki konut sayısı en fazla 30 bini buluyor. Bölgenin nitelikli konut açığı kısa zamanda karşılanacak gibi görünmüyor. Erguvan markasının gücüyle desteklenen, yatırımda geleceği garanti eden lokasyonda yükselen, detayları alıcının istekleri ile şekillenen, mimarisi, kalitesi, çevreye saygılı tutumu ile Erguvan Premium Residence, hiç bir şekilde satış ve kiralama kaygısı taşımıyor. Bu projenin detaylarını geçen yıl gerçekleştirdiğimiz eğilim yoklaması ile belirledik. Buradaneolsun.com üzerinden yaptığımız eğilim yoklamasına 12 bin kişinin katılması, projeye duyulan güvenin ilk kanıtı oldu” dedi

Gayrimenkulde her yıl asgari yüzde 25 değerlenen Kurtköy’deki konut yatırımlarının İstanbul ortalamasının üzerinde primlendiğini de hatırlatan Emre Maraşlı, “Anadolu yakasında Maltepe’den Dilovası’na kadar olan bölgede yaşanabilecek, en planlı, en rahat, en güvenli bölgelerin başında Kurtköy geliyor”  dedi.

Emre Maraşlı, beyaz yakalı çalışanları hedefleyen projedeki ödeme planlarının da, 1910 liradan başlayan aylık taksitler gibi uygun modellerle ev sahibi yapmaya yönelik olduğunu dile getirdi.

Müşteri İstedi, En Verimli Sosyal Tesisler Tasarlandı

Projedeki sosyal tesisler müşteri adaylarının isteklerine göre, sürdürülebilirlik, maliyet ve yaşam kalitesi dikkate alınarak özenle seçilerek en verimli sosyal tesisler olarak tasarlandı. Ayrıca Erguvan Premium Residence, çevre dostu LEED Gold sertifikası adayı olarak yeşil bina hedefi ile projelendirildi.

Bu yönüyle Kurtköy’ün ilk Gold sertifikalı, yüksek standartlı çevre dostu konut projesi olarak dikkat çeken Erguvan Premium Residence, atık gri suyun yeniden kullanılması, enerji tasarruflu araçlar ve yöntemlerle çevreye ve kentin sürdürülebilirliğine olan saygısını da gösterecek.

Referandum Sonrası Öngörülebilirlik Artacak, Piyasa Canlanacak

Konuşmasının sonunda 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, 9 Nisan’da yapılması beklenen referandum belirsizliğinden dolayı piyasalarda bir durgunluk yaşandığını, referandumdan sonra öngörülebilirliğin artacağını, yılın ikinci yarısında daha canlı bir piyasa yaşanacağını söyledi.

Referandum tarihine kadar olan dönemde tüketici beklentilerinin gayrimenkul piyasalarını şekillendireceğini anlatan Emre Maraşlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her kriz bir fırsattır. Suriye ile ilgili barış görüşmeleri olumlu sonuçlanabilir.  Emlak Konut’un kampanyaları sektörü bir süre ayakta tutabilir. Kentsel dönüşümün önündeki engellerin kaldırılmış olması yenileme çalışmalarını hızlandırabilir.

Doların yükselmesi ve buna karşılık 1 milyon dolarlık ev alana vatandaşlık hakkı verilmesi yabancıların Türkiye’ye ilgisini artırabilir. Ancak bütün bu pozitif şeyler negatife de dönebilir.  Dolar stabil hale döner ve herkes biraz daha fazla önünü görebilirse elbette bu sene de konut sektörü için rekor senesi olabilir…”

Erguvan Premium Residence Hakkında:

Basın lansmanıyla birlikte satışlarına başlanan, Kurtköy’ün ilk LEED GOLD adayı konut projesi Erguvan Premium Residence, 9 katlı 2 blokta, 284 konut ve 10 ticari alandan oluşuyor.  Konut tiplerinin 1+1 , 2+1 ,3+1 , 4+1 ‘den oluştuğu projede konut  fiyatları 295.000 TL  ile 1.150.000 TL arasında değişiyor.

15 bin metrekareye yakın inşaat alanına sahip projede konut büyüklükleri 55 metrekare ile 158 metrekare arasında değişiyor.

Mimar Aykut Akın imzasını taşıyan ve modern mimariyle inşa edilen proje tamamlandığında site içinde Erguvan İnşaat’ın bir plazası bulunacak. Satış sonrasında tüm mülk yönetimi ve kiralama işlemlerinde firma yardımcı olacak.

Elektrik, su, doğalgaz, vs. tüm işlemlerle site yönetimi ilgilenecek. Böylelikle kiracılar için zaman kaybı önlenmiş olacak.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Bulunacak

Yeşil bina mühendislik hizmetleri Altensis tarafından verilen Erguvan Premium Residence’ta su tüketiminin azaltılabilmesi adına verimli ve tasarruflu su armatürleri kullanılacaktır. Ayrıca peyzajda su tüketiminin azaltılabilmesi adına yerel – adapte olmuş bitki seçimleri yapılacak ve çatıdan toplanan yağmur suyu peyzaj sulamasında kullanılacak.

Binada uluslararası standartlara uygun verimliliklerde mekanik ekipmanlar ve aydınlatma armatürleri seçimleri yapılarak enerji tüketiminin azaltılması hedeflenmektedir. Ayrıca bina kabuğu ve cam – doğrama seçimlerinde yalıtıma önem verilerek enerji verimliliğinin ve iç mekan konforunun korunması sağlanacak

Projede alternatif ulaşım seçeneklerini desteklemek ve araç kullanımı kaynaklı CO2 emisyon miktarını azaltmak için elektrikli araç şarj istasyonları ve bisiklet parkları uygulanacak.

 

Proje Künyesi

Başlangıç Tarihi: 01.02.2016

Bitiş Tarihi: 01.04.2017

Toplam Arsa Alanı: 10.350 m2

Toplam İnşaat Alanı: 38.000 m2

Toplam Daire Sayısı: 284

İnşaat firması yatırımı: 45.000.000 TL

Arsa yatırımı: 50.000.000 TL

Toplam ciro: 140.000.000 TL

1+1 Adedi: 178

2+1 Adedi: 88

3+1 Adedi: 9

4+1 Adedi: 9

Ticari Alan Adedi: 10

Konutların Tavan Yüksekliği: 265 cm

Konutların Balkon Alanları- 7-45 metrekare

Konutların Min-Max Fiyatları: 295.000-1.150 000 TL

Proje bitiminde tahminen yaşayacak insan sayısı:430

Kapalı otopark: 300

Açık otopark: 40

Sosyal alanlar:  Kapalı otopark, havuz, kafeterya, sauna, hamam, masaj&spa, çok amaçlı oyun odası, toplantı odalaı, spor salonu, fitness, plates odası, housekeeping hizmeti, akustik grup stüdyo, akustik solo stüdyo.

 

Daha fazla bilgi için: www.erguvanpremium.com

Reklamlar